Moda i urodaOdchudzanie

Czy gorset faktycznie może wyszczuplić talię?

gorset ślubny

Gorset to element garderoby używany od wieków. Mimo że jego struktura zdążyła się nieco zmienić, to przeznaczeniem tej części odzieży nadal jest wyszczuplanie sylwetki i podkreślanie wcięcia w talii. Ostatnio stał się znów popularny, a wiele kobiet chętnie ubiera go pod sukienki lub inne rodzaje ubrań.

Jak działa gorset wyszczuplający?

Wiele osób stosowanie gorsetu wyszczuplającego uważa za dobry sposób na wymodelowanie ciała i zatuszowanie odstającego brzucha. Stał się tak popularny, ponieważ działa wyszczuplająco i podkreśla wcięcie w talii. Tworzy w ten sposób „figurę klepsydry”, która jest często uznawana za idealny rodzaj sylwetki.

Są różne rodzaje gorsetów wyszczuplających, niektóre z nich wysmuklają talię, a inne unoszą piersi, powodując, że wydają się optycznie pełniejsze i bardziej kształtne. Taki typ nadaje się pod sukienkę lub bluzkę z dużym dekoltem. Dla fanek steampunku lub gotyku również znajdą się odpowiednie, ponieważ ofertach sklepów często pojawiają się gorsety stylizowane.

Czy gorset może wyszczuplić talię na dłużej?

Krąży opinia, że noszenie tej części garderoby przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak nie jest to prawda. Gorsety jedynie hamują nadmierny rozrost mięśni brzucha oraz powodują szybsze wchłanianie się nadmiaru skóry. Właśnie dlatego są polecane młodym matkom chcącym pozbyć się rozstępów mięśni prostych brzucha, które pojawiają się na skutek ciąży.

Na rynku można znaleźć gorsety przeznaczone także do ćwiczeń. Przez to, że hamują przyrost mięśni brzucha, talia staje się węższa, a wcięcia w niej bardziej zarysowane. To przydatne dla osób chcących uniknąć powstawania tzw. kaloryfera na brzuchu, aby uzyskać szczupłą i kobiecą sylwetkę.

Wiele osób korzystających z gorsetów wyszczuplających zastanawia się, jak często trzeba go nosić, aby było widać jakieś efekty. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy ma trochę inną sylwetkę. Przy próbie pozbycia się nadmiaru kilogramów lub rozstępów może trwać to dłużej niż w przypadku osoby, która chce jedynie nadać jej odpowiedniego kształtu. Jednak faktem jest, że, pomijając wyjątkowe sytuacje, można nosić gorset codziennie.

Noszenie gorsetu wyszczuplającego a zdrowie

Nikt nie potwierdził negatywnego wpływu gorsetów wyszczuplających na ludzkie zdrowie. Jednak nie każdy powinien korzystać z tego elementu garderoby. Jednym z ważniejszych przeciwwskazań są choroby układu pokarmowego, takie jak refluks lub wrzody żołądka. Drugą dolegliwością, przy której nie należy korzystać z gorsetów wyszczuplających, jest cukrzyca.

Ważne, żeby pamiętać o zdejmowaniu gorsetu przed snem. Organizm w tym czasie powinien się zrelaksować i zregenerować, a przy zaciśniętych mięśniach brzucha jest to utrudnione. Nie należy również używać gorsetu podczas miesiączki oraz ciąży.

W przypadku pań, które chcą nosić gorset wyszczuplający po ciąży, istotne jest, żeby pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu czasowego między porodem a rozpoczęciem korzystania z ubrania. Kobietom, które miały cesarskie cięcie, zalecane jest, aby nie zakładać gorsetu wcześniej niż 2 miesiące po połogu. W przypadku porodu siłami natury można zacząć nosić go od razu. Jednak przy każdej opcji warto skonsultować się z lekarzem.

Podziel się:

3 comments

  1. wiki 2 sierpnia, 2022 at 11:47 Odpowiedz

    Dla mnie gorsety wyszczuplające są bez sensu, jak ktoś chce małą talię to powinien ćwiczyć, a nie szukać metod na mały brzuch bez roboty

  2. gor100ka 7 listopada, 2022 at 12:56 Odpowiedz

    Moim zdaniem gorsety mają sens, faktycznie pomagają wyszczuplić, ale nie są jednak zbyt wygodne 🙁 raczej na krótkie dystanse polecam

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *