FitnessOdchudzanieZdrowe odżywianie

Obozy kondycyjne, co dają? czego spodziewać się na obozach kondycyjnych?

obóz kondycyjny

Wśród osób marzących o idealnej sylwetce zapanowała moda na udział w obozach odchudzających, a co jeśli zależy nam na poprawie kondycji, a nie utracie wagi? Wiele szczupłych osób ma problemy z wydolnością swojego organizmu, chcą być bardziej wytrzymali i silniejsi. Propozycją dla każdego, kto chce zmienić tryb życia na bardziej aktywny i popracować nad swoją sprawnością fizyczną są obozy kondycyjne.

Czym są obozy kondycyjne?

Inspiracją dla stworzenia obozów kondycyjnych były obozy przetrwania dla wojskowych rekrutów. Oczywiście zrezygnowano z takich elementów, jak musztra, a dodano wiele zajęć, które mają sprzyjać rekreacji, a także dostarczać uczestnikom dodatkowych dawek adrenaliny. Znajdując się na takim obozie każdego dnia bierzemy udział w różnorodnych treningach.

Bardzo ważne jest to, że cały czas czuwa nad nami wykwalifikowana kadra trenerów, którzy pilnują, by wykonywane ćwiczenia były bezpieczne i przynosiły zamierzone efekty. Ponadto są oni ogromnym wsparciem i źródłem motywacji. Obozy kondycyjne są organizowane przez wiele firm, których oferty dostępne są w internecie, jedną z nich jest np. bcamp.pl/obozy, a udział w nich mogą wziąć zarówno osoby prywatne, jak i zorganizowane grupy np. w ramach wyjazdu integracyjnego.

podobny temat:  Skuteczne diety na wiosnę - 5 diet

Co dają obozy kondycyjne?

Powodów, dla których warto wziąć udział w obozie kondycyjnym jest bardzo wiele. Głównym celem dla osób początkujących jest zmiana stylu życia z siedzącego na aktywny. Bardzo ważna jest także zdrowa dieta. Na tego typu obozach dbają o zbilansowane i właściwie dobrane posiłki wykwalifikowani dietetycy, co pomaga nam zmienić swoje złe nawyki żywieniowe. Nawet jeśli na co dzień staramy się brać udział w różnego rodzaju zajęciach fitness lub podejmować innego rodzaju aktywności, to podczas obozu kondycyjnego można poznać zupełnie nowe metody treningowe.

Połączenie dużej dawki ruchu ze zdrowym żywieniem pobudzi nasz metabolizm znacznie go przyśpieszając, co sprzyja nie tylko uzyskaniu pięknej sylwetki, ale pomaga również oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn. Takie warunki sprzyjają także odpoczynkowi psychicznemu i wyciszeniu. Na tego typu wyjazdach zawsze jest wyznaczony czas na relaks, bardzo często istnieje możliwość wzięcia udziału w zajęciach z jogi.

Czego możemy spodziewać się na obozie kondycyjnym?

Na pewno obozy kondycyjne nie są dla osób, które lubią odpoczywać wylegując się na plaży i popijając drinki. Bez wątpienia spędzimy tam kilka dni w bardzo produktywny sposób. Dziennie możemy brać udział nawet w pięciu treningach, cały czas będąc pod opieką trenera. Do tego zapewnione jest wyżywienie oraz napoje, a pierwszego i ostatniego dnia zostaje zwykle dokonana analiza składu ciała. Organizatorzy przygotowują dla uczestników mnóstwo atrakcji, dbają o ich dobre samopoczucie i motywują do podejmowania wysiłku.

podobny temat:  Błędy w odchudzaniu - 4 najczęściej popełniane błędy na diecie

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *