OdchudzanieZdrowe odżywianie

Cellulit – jak się go pozbyć? 5 sposobów na walkę z cellulitem

kobieta ćwicząca

Z problemem cellulitu boryka się bardzo wiele kobiet w rożnym wieku. Przypadłość ta może dotyczyć zarówno młodych dziewcząt, jak i pań w starszym wieku, oczywiście im jesteśmy starsze tym problem ten trudniej pokonać. Nie jest to wyłącznie kwestia związana z urodą, cellulit w zaawansowanej postaci uznawany jest za chorobę

Co to jest cellulit?

Według medycznej definicji, cellulit jest nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową, która przyjmuje formę zbitych grudek, a pomiędzy nią są puste przestrzenie, które wypełniają się wodą oraz produktami przemiany materii. Oprócz nieestetycznego wyglądu tak zwanej „pomarańczowej skórki” istnieje również ryzyko wystąpienia obrzęku w obszarze, w którym znajduje się cellulit, który z kolei może prowadzić do problemów z ukrwieniem. Biorąc to pod uwagę jasne jest, że nie można bagatelizować problemu jakim jest cellulit.

Aktywność fizyczna to sposób na walkę z cellulitem

To dość oczywiste, że aktywność fizyczna jest bardzo istotna w walce z nadprogramowymi kilogramami. Skoro wiemy, że cellulit jest nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową, to powinniśmy z nim walczyć podobnymi sposobami, co z nadwagą. Kluczowa jest więc spora dawka ruchu, nie muszą to być specjalnie trudne i wyczerpujące ćwiczenia, ważniejsze jest to, aby wysiłek był długotrwały. Idealnie są więc długie spacery, jogging czy nordic walking. Świetnie sprawdzą się także ćwiczenia aerobowe.

podobny temat:  Sokoteriapia – odchudzanie sokami

Masaże antycellulitowe

Poza wysiłkiem fizycznym dobrze sprawdzają się również masaże antycellulitowe. Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje tego typu zabiegi, ale możemy też wykonać je samodzielnie w domu. Jednym z najprostszych sposobów jest masaż wodą. Biorąc prysznic należy naprzemiennie polewać ciepłym i zimnym strumieniem wody miejsca, w których gromadzi się cellulit. Warto również zaopatrzyć się w balsam antycellulitowy i ugniatać oraz rolować skórę przy jego użyciu. Regularne wykonywanie tych czynności na pewno przyniesie efekt.

ćwicząca kobieta

Właściwa dieta

Odpowiednio zbilansowaną dietę powinni stosować wszyscy, aby w miarę możliwości unikać wszelkich problemów zdrowotnych, nie tylko cellulitu, jeśli jednak zauważymy tego typu nieprawidłowości w naszym organizmie, to najwyższa pora by zmienić swoje nawyki żywieniowe. Pomocna w walce z cellulitem będzie dieta bogata w warzywa, do szczególnie polecanych należą buraki, brokuły oraz czarna rzepa, dlatego też warto uwzględnić je w swoim jadłospisie. Należy również pamiętać o nawadnianiu organizmu, picie odpowiedniej ilości wody dziennie jest niezwykle ważne.

Walka ze stresem i… Luźne ubrania!

Stres ma ogromny wpływ na zmiany zachodzące w naszym organizmie i z reguły nie są to zmiany pozytywne. Najlepszym wyjściem byłoby prowadzenie absolutnie spokojnego trybu życiu, jednak nie każdy ma taką możliwość. Aby minimalizować negatywny wpływ stresu na nasze zdrowie, powinniśmy znaleźć czynność, która pomoże nam się zrelaksować. Może to być jakieś hobby, czytanie książek, sport, gotowanie, każda zajęcie, które sprawia, że jesteśmy spokojniejsi.

podobny temat:  Na jakie zajęcia fitness warto chodzić? Jak schudnąć i dobrze się przy tym bawić?

To, że na cellulit może mieć wpływ nasz styl ubierania się bez wątpienia jest ogromny zaskoczeniem dla wielu osób, a jednak takie są fakty. Zbyt obcisłe rzeczy, jak choćby spodnie rurki mogą negatywnie wpływać na krążenie krwi w naszym organizmie, tym samym przyczyniając się do powstawania cellulitu.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *