FitnessLifestyleOdchudzanie

Na jakie zajęcia fitness warto chodzić? Jak schudnąć i dobrze się przy tym bawić?

ćwiczenia fitness

Zdrowy styl życia i szczupła sylwetka, to aktualnie bardzo często poruszane tematy. Wiele osób zaczyna dostrzegać mankamenty swojej sylwetki na wiosnę, gdy przychodzi pora na wyciągnięcie z szafy lżejszych ubrań. Poza tym, gdy robi się cieplej mamy więcej energii i ochoty do podjęcia aktywności fizycznej. Nie każdy jednak lubi biegać lub ćwiczyć na siłowni, na szczęście jest dla tych osób alternatywa – zajęcia fitness.

Jaki jest cel zajęć fitness?

Zajęcia fitness są szczególnie popularne wśród kobiet, jednak panowie też czasem biorą w nich udział. Rodzajów tego typu zajęć jest mnóstwo, a oferta klubów fitness stale się poszerza, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Przy wyborze konkretnego typu zajęć, w których mamy zamiar brać udział, warto wziąć pod uwagę to, jakich rezultatów możemy się po nich spodziewać. Dużym zainteresowaniem cieszą się szczególnie ćwiczenia, które łączą w sobie elementy fitnessu i tańca, takie jak np. zumba. Często kryją się one pod różnymi nazwami, takimi jak „salsation” i inne, dlatego warto pytać trenerów pracujących w klubie, do którego chodzimy, które z zajęć może nam polecić.

podobny temat:  Odchudzanie - od czego zacząć? Gdzie szukać motywacji, porad i wsparcia będąc na diecie?

Wiele zajęć fitness ma na celu poprawę naszej kondycji oraz wzmocnienie konkretnych partii ciała lub też walkę z cellulitem. Zazwyczaj udaje się osiągnąć kilka celów jednocześnie, pod warunkiem, że ćwiczymy regularnie.

Popularne rodzaje zajęć fitness

W większości klubów fitness odbywają się bardzo podobne rodzaje zajęć. Świetnym przykładem może być jeden z najlepiej znanych typów ćwiczeń – step aerobic. Zajęcia te polegają na wykonywaniu przygotowanego przez instruktora lub instruktorkę układu taneczno-choreograficznego w rytm energetycznej muzyki przy wykorzystaniu stepu (specjalny stopień o regulowanej wysokości). Step aerobic jest polecany osobom, które chcą wzmocnić kondycje, poprawić wygląd nóg oraz pośladków, a także ćwiczyć pamięć ruchową.

Inne popularne zajęcia, które mogą pomóc nam poprawić wygląd naszej sylwetki, a przy tym stanowią świetną rozrywkę to ABT oraz TBC. Skróty te pochodzą od nazw angielskich, oba rodzaje ćwiczeń wykonuje się w rytm muzyki, przy czym pierwszy z nich skupia się głównie na dolnych partiach ciała, a drugi na górnych.

Zajęcia fitness, które pomagają się zrelaksować

Ćwiczenia fizycznie nie tylko wpływają pozytywnie na nasze ciała, ale mogą również pomóc nam się zrelaksować i odprężyć. Po ciężkim dniu w pracy lub gdy chcemy oderwać się od problemów codzienności, warto wybrać się na przykład na pilates. Zajęcia te również odbywają się przy muzyce, jednak są to łagodne i spokojne brzmienia, które wraz z wykonywanymi przez nas ćwiczeniami pomagają nam się odprężyć, wyciszyć i zrelaksować. Ponadto wzmacniają mięśnie brzucha oraz grzbietu. Podobny rodzaj zajęć to fit ball. Są to zajęcia ze specjalna piłką, które pozwalają rozciągnąć mięśnie, zwiększyć ruchomość stawów, czy wyeliminować wady postawy.

podobny temat:  Jaka dieta, wybór żywności, opakowań podczas epidemii koronawirusa?

Jak widać korzyści z zajęć fitness jest mnóstwo, a większość z nich to nie tylko wysiłek fizyczny, ale również świetna zabawa i możliwość poznania nowych osób, gdyż są to ćwiczenia grupowe.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *