OdchudzanieSport

Jak ćwiczyć, aby schudnąć i wyrzeźbić mięśnie?

Kobieta z ciężarkiem

Samo odchudzanie i zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów coraz częściej okazuje się działaniem zbyt małego kalibru. Oprócz mniejszej liczby na wadze chce się także dodatkowo wyrzeźbić ciało, w tym także wyrobić mięśnie. Jest to jak najbardziej możliwe, choć należy przy tym wiedzieć, jakie działania będą skuteczne i jednocześnie bezpieczne.

Czy da się jednocześnie schudnąć i wyrzeźbić mięśnie?

Da się, jak najbardziej jest to możliwe, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to proces szybki. Wykonując odpowiednie zestawy ćwiczeń, nie tylko zrzuci się zbędne kilogramy, ale jednocześnie wspomoże w rzeźbieniu mięśni. Warto jednak pamiętać o tym, że w wyrabianiu mięśni, masa jest w pewnym stopniu potrzebna. Przy okazji dobrze też wspomnieć, że waga mięśni, przy mniejszej objętości, jest porównywalne do znacznie większej zawartości tłuszczu. Oznacza to, że ćwicząc na mięśnie, spadki kilogramów mogą nie być duże, ale ciało jednocześnie nabierze odpowiedniejszych kształtów. Po prostu tłuszcz zamieni się na mięśnie. Różnica na wadze będzie niewielka, ale w wyglądzie – ogromna.

podobny temat:  Jak obliczyć zapotrzebowanie na kalorie?

Trening obwodowy jako spalacz tłuszczu

Jedną z form ćwiczeń, mających pomóc w odchudzaniu jest trening obwodowy, który już od jakiegoś czasu zyskuje dużą popularność. Jedno największą zaletą jest fakt, iż jest bardzo intensywny, ale jednocześnie także krótki, dzięki czemu pozwala na w miarę szybkie osiągnięcie celu. To jakie efekty daje trening obwodowy, dowiesz się z tego wpisu na blogu zdrowakrowa.pl, a nie bez powodu trening ten nazywany jest spalaczem tłuszczu. Dodatkowo wspomaga także rzeźbienie mięśni, ponieważ dobór odpowiednich form ćwiczeń działa na wiele partii ciała jednocześnie. Do dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia z aktywnością fizyczną, ponieważ samodzielnie można wybrać rodzaje ćwiczeń oraz czas ich wykonywania.

Kobiety ćwiczęse fitness

Trening wytrzymałościowy cardio

Kolejnym pomysłem na zrzucenie wagi i wypracowanie mięśni jest trening cardio, który zwany jest także ćwiczeniami wytrzymałościowymi. Jego podstawową funkcją jest poprawienie wydolności serca i funkcjonowania całego organizmu, a jego największą zaletą jest podkręcenie metabolizmu. Dzięki temu to świetne rozwiązanie dla osób odchudzających się, a umiarkowany wysiłek, który będzie trwał nie krócej, niż 30 minut daje najlepsze efekty. Do treningów cardio zalicza się choćby bieganie, marszobiegi, pływanie, jazdę na rowerze (także stacjonarnym), a także korzystanie z takich urządzeń jak orbtreki, steppery, bieżnie oraz skakanki. Świetnie sprawdza się także nordic walking oraz rolki.

podobny temat:  Redukcja masy ciała poprzez zdrowe odchudzanie

Trening siłowy dla wyrobienia mięśni

W przypadku treningów siłowych mamy do czynienia przede wszystkim z nastawieniem na wyrobienie mięśni. Odchudzanie nie jest tu najważniejsze, a wszystko rozbija się o wymianę tkanki tłuszczowej na mięśnie. Pewne spadki wagi będą tu możliwe, a odpowiedni dobór ćwiczeń tylko w tym pomoże. Najważniejszą zaletą treningów siłowych jest poprawa wydolności organizmu. Ćwiczenia podnoszą tętno, a ono pozwala szybsze zużycie tkanki tłuszczowej, jako zapasów energii. Dzięki temu nie tylko zrzuca się wagę, ale i buduje mięśnie. Najlepiej jednak łączyć tę formę ćwiczeń z treningiem wytrzymałościowym, przy czym proporcje powinny stanowić 25% treningu siłowego i 75% cardio. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej skutecznych sposobów na odchudzanie i rzeźbienie mięśni.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *