DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie

Odchudzanie – od czego zacząć? Gdzie szukać motywacji, porad i wsparcia będąc na diecie?

odchudzanie - od czego zacząć

Metoda małych kroków sprawdza się w wielu dziedzinach naszego życia, dotyczy również odchudzania. Od czego zacząć odchudzanie i gdzie szukać porad będąc na diecie?

Odchudzanie – od czego zacząć?

Odchudzanie to wieloetapowy proces, stopniowe zmiany stylu życia nie mogą być gwałtowne. Drastyczna reforma nawyków żywieniowych przyniesie jedynie krótkotrwałe efekty, staniesz się kolejną ofiarę efektu jojo, a drakońską dietę przypłacisz zdrowiem. Metoda odchudzania musi zostać dobrana indywidualnie, każdy z nas ma inną przemianę materii, potrzebuje różnych dawek kalorii. Jeżeli nie masz koncepcji na zrzucenie wagi pomocy, porad, motywacji podczas odchudzania warto szukać w Internecie, np. na www.jejzdrowie.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat różnorakich diet, dopasowanych do Twojej aktywności fizycznej i stylu życia.

Zaczynając musisz określić realny cel, ustawić racjonalną poprzeczkę. Nie zakładaj, że do końca roku zrzucisz 30 kg nadbagażu, ustal sobie kompromis pomiędzy marzeniami, a zdrowym rozsądkiem. Pamiętaj, że zdrowa redukcja masy to maksymalnie 1kg tygodniowo. Wybierz odpowiedni moment na odchudzanie, nie zaczynaj kiedy padasz na twarz ze zmęczenia i niedospania. Przygotuj plan odchudzania, ustaw odpowiednią dietę, wybierz koncepcję aktywności fizycznej, która jest tutaj połową sukcesu. Kolejne etapy odchudzania dopasuj do swojego stylu życia rodzinnego i zawodowego, cel do którego dążysz musi być osiągalny w Twoich warunkach.

podobny temat:  Odchudzanie po 40 - najważniejsze zasady

Jak dobrać dietę podczas odchudzania?

Odpowiednio dobrana taktyka odchudzania musi być adekwatna do Twojego zdrowia, weź pod uwagę na co chorujesz, jakie przyjmujesz leki i ile masz lat. Dopasuj dietę tak, by jedzenie sprawiało Ci przyjemność, ustal ilość i jakość posiłków tak, aby nie odczuwać głodu.

jak ustawić dietę w odchudzaniu

Układając jadłospis podczas odchudzania pamiętaj, że musisz dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych, nie zapominaj o codziennej dawce witamin i minerałów. Zmian w menu nie możesz wprowadzać gwałtownie, odstawiaj i wprowadzaj poszczególne produkty stopniowo, powoli przyzwyczajaj organizm do nowych nawyków. Ogranicz spożywanie słodyczy, ciast, słonych przekąsek, białego pieczywa, makaronu i alkoholu. Jedz ryby, wprowadź do diety surowe warzywa i owoce, pij wodę. Wygospodaruj czas na pięć posiłków dziennie, co pomoże wyeliminować przejadanie i podjadanie. Po miesiącu diety Twój rozciągnięty żołądek wróci do swoich normalnych rozmiarów.

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej – najważniejsze zasady

Aktywność fizyczna w procesie odchudzania to nie tylko trening, znajdź czas na spacer po zakupy, jazdę rowerem do pracy. Ćwiczenia na redukcję masy trzeba po prostu zacząć i wykonywać je regularnie, a efekty przyjdą szybko. Skuteczny w odchudzaniu jest trening ze zmienną intensywnością, nierówne tempo wysiłku skutkuje szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej. Trening interwałowy sprawia, że odchudzanie jest bardziej efektywne.

podobny temat:  Dieta wegetariańska, wegańska, flexitarianizm... na czym polegają popularne diety
Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *