DietyOdchudzanieZdrowe odżywianie

Zalety odchudzania z dietetykiem. Dietetyk online kiedy nie możesz wychodzić z domu

Zdrowe odżywianie

Poradni dietetycznych z każdym rokiem przybywa, oferując wsparcie dla osób, które chcą zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, odchudzić się i poprawić swój stan zdrowia. Równie popularne stały się przy tej okazji także porady dietetyczne online, które pozwalają na przeprowadzenie konsultacji bez wychodzenia z domu. Czy się to opłaca? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jak działa dietetyk online?

W przypadku porad udzielanych drogą internetową, czyli online, mamy do czynienia z kontaktem pomiędzy specjalistą a pacjentem wyłącznie drogą wirtualną. Omija się więc tutaj konieczność bezpośredniego spotkania twarzą w twarz, a wszystkie porady oferowane są albo za pomocą programów do video rozmowy jak Skype, drogą mailową lub przez czaty. Czy to dobre rozwiązanie? Wiele osób z tego korzysta i poziom zadowolenia z tego typu usług jest stosunkowo wysoki.

O tym jak dietetyk dobiera dietę, przeczytasz tu: porady-online.pl/kategoria-porad/dietetyk-porady-online, a jest to ważne, ponieważ pomimo wszystko, inny poziom kontaktu wymusza poniekąd także inne podejście do tematu. Specjalista musi poznać swojego pacjenta jak najlepiej, by na podstawie podanych danych, móc dobrać odpowiedni sposób żywienia. Przy kontaktach online wygląda to jednak nieco inaczej, niż przy wizycie osobistej, choć w przypadku video rozmów, mamy do czynienia praktycznie z tym samym, co z wizytą w gabinecie.

podobny temat:  Na jakie zajęcia fitness warto chodzić? Jak schudnąć i dobrze się przy tym bawić?

Jakie są zalety dietetyka online?

Wiemy już, jak mniej więcej działa dietetyk online, warto teraz przejść do tego, jakie są zalety przeprowadzenia konsultacji właśnie tą formą. Pierwszą z nich niewątpliwie niższa cena za samą poradę, choć oczywiście będzie to zależało od konkretnego dietetyka. Kolejnym plusem jest tutaj krótszy czas oczekiwania na ułożenie właściwej diety, przy okazji oszczędza się też czas, który trzeba byłoby poświęcić na dojazd. Rzecz jasna nie można zapomnieć także o dużej wygodzie dla klientów, ponieważ rozmowa z dietetykiem może odbyć się praktycznie o każdej porze dnia, a my sami znajdować się gdziekolwiek tylko chcemy – w domu, w pracy czy w podroży. Jedynie co jest potrzebne, to dostęp do komputera i internetu.

To dobre rozwiązanie dla osób z niewielkich miejscowości, z utrudnionym dostępem do poradni tego typu, a także osób, które z pewnych względów, na przykład zdrowotnych nie są w stanie pojawić się u dietetyka. Kontakt z dietetykiem online jest łatwiejszy i pozwala na zachowanie stałości komunikacji.

Jakie są wady dietetyka online?

Jak mówi się o zaletach, warto wspomnieć także o wadach, ponieważ i je także powinno się mieć na uwadze. Dla wielu osób brak bezpośredniego kontaktu z dietetykiem czy jakimkolwiek specjalistą może być barierą nie do przejścia. Dodatkowo są one przeznaczone przede wszystkim dla osób o większej motywacji, ponieważ ze strony pacjentów wymaga się zwiększonej dyscypliny. Inna kwestia to problemy zdrowotne, na przykład z metabolizmem. W takich przypadkach konsultacje online mogą być niewystarczające i mimo wszystko koniecznością może być osobiste wstawienie się w gabinecie dietetyka, podobnie wygląda to w przypadku dokonywania różnego typu pomiarów.

podobny temat:  Gorset overbust czy underbust? Czym się różnią? Który gorset pod sukienkę wybrać?

Konsultacje z dietetykiem online wymagają dostępu do komputera lub laptopa ze stałym łączem internetowym, często wymagane jest zainstalowanie specjalnych programów, a także posiadanie kamery, mikrofonu czy słuchawek. Mogą mieć z tym problem osoby starsze, dla których korzystanie z technologii nie jest wygodne. Trzeba też uważać, jaką ofertę się wybiera i zanim zdecyduje się na konsultację, najlepiej sprawdzić wiarygodność danego specjalisty.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *