OdchudzanieZdrowe odżywianie

Odchudzanie-jak zacząć? Triki, proste sposoby na zrzucenie kilogramów

Pełnowartościowy posiłek na odchudzanie

Nie ma chyba osoby, która w dzisiejszych czasach nie marzy o szczupłej i perfekcyjnej sylwetce. Marzenie to jedno, a działanie to drugie i właśnie na tym polu spotykamy najwięcej problemów. Każdy chce zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale nie każdy ma w sobie tyle chęci i zapału, aby coś w tym zakresie zmienić. Cóż, wizja restrykcyjnej diety, odmawiania sobie przyjemności oraz katorżniczych ćwiczeń na siłowni nie napawa optymizmem. Jednak odchudzanie nie musi być wcale takie straszne i trudne, jak się wydaje. Poznaj triki na łatwe zrzucanie kilogramów, czytając poniższy artykuł.

Od czego zacząć odchudzanie?

Każde odchudzanie należy zacząć od wyznaczenia sobie celu, tego ile chcemy schudnąć i w jakim ostępie czasowym. Cel musi być realny, np. 5 kg w 2 tygodnie, gdyż realizowanie planu krok po kroku szybciej przyniesie rezultaty, a to z kolei będzie motywować do wyznaczania kolejnych celów. Należy też wziąć pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie na kalorie. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie one odpowiadają za poziom energii potrzebnej do funkcjonowania. Dopiero na tej podstawie można opracować szczegółowy plan żywieniowy. Porady kulinarne, które pomogą w odchudzaniu, podaje blog Szmineczka, które ułatwią wybór właściwych przepisów. Absolutnie nigdy nie wolno schodzić poniżej zalecanej liczby kalorii, ponieważ ma to swoje konsekwencje zdrowotne, grozi efektem jo-jo oraz problemami na tle hormonalnym. Zatem odchudzanie zaczynamy z głową, nie rzucamy się na aktualnie reklamowaną przez fitness liderki diety, ponieważ to, co pomaga jednemu, komuś innemu może wręcz zaszkodzić.

podobny temat:  Jak ćwiczyć, aby schudnąć i wyrzeźbić mięśnie?

Pożywne śniadanie z bananami

Wysypiaj się

Pewnie nie zdawałaś sobie z tego sprawy, ale ilość snu podczas odchudzania ma niebagatelny wpływ na efekty diety. Powinnaś spać przynajmniej 7 godzin, gdyż tyle właśnie czasu organizm potrzebuje, aby mogły zachodzić w nim procesy regeneracji. Za krótki lub za długi sen skutkuje gromadzeniem się wody w organizmie, zwiększonym zmęczeniem oraz zmniejszoną odpornością na stres. Problemy emocjonalne i nieradzenie sobie z nerwowymi sytuacjami rodzą w nas chęć sięgnięcia po niezdrową i tuczącą przekąskę, a to z kolei skutkuje nagromadzeniem się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Ogranicz kaloryczne napoje

Słodzone napoje, kawy smakowe, kartonowe soki czy napoje gazowane odpowiadają za przyrost masy. Jest w nich bardzo dużo cukru oraz substancji słodzących, które powodują tycie. Jeżeli nie umiesz obejść się bez słodkiej kawy z mlekiem, cukier zastąp miodem lub dietetycznym słodzikiem i stosuj 0,5% mleko. Zamiast klasycznej herbaty, która powoduje gromadzenie się płynów w organizmie, przerzuć się na napary ziołowe, które dodatkowo oczyszczą organizm z toksyn i wspomogą cały proces odchudzania. Pij tylko wyciskane soki, najlepiej robione przez ciebie, gdyż wtedy będziesz mieć pewność, że nie zawierają sztucznego cukru ani innych substancji polepszających smak.

podobny temat:  Jak obliczyć zapotrzebowanie na kalorie?

Nie głódź się

Głodówka to kategoryczny błąd. Nie tylko zaburza cały proces odchudzania (efekt jo-jo), ale bardzo szkodzi zdrowiu. Organizm jest wycieńczony i pozbawiony sił do normalnego funkcjonowania. Zdecydowanie nie tędy droga. Jedz częściej, ale mniejsze ilości. Spożywaj 5-6 posiłków dziennie w 2, 3-godzinnych odstępach czasowych. Niech potrawy zawierają jak najwięcej warzyw, owoców oraz chudego mięsa. Nie zapominaj o regularnych spożywaniu wody. Pij przynajmniej 2,5 litra wody dziennie. Nawodnienie to kolejna ważna kwestia podczas odchudzania.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *