Odchudzanie

Dlaczego nie mogę schudnąć? 5 powodów dlaczego pomimo diety i ćwiczeń nie chudnę?

waga, jabłko i metr krawiecki

Marzysz o zgrabnej sylwetce i z zazdrością spoglądasz na zdjęcia modelek na portalach społecznościowych i okładkach czasopism? Wciąż szukasz odpowiedniej diety, która przyniesie zamierzone efekty, ale żadna nie działa? Nie wiesz co robisz źle, chodzisz ciągle głodna, a mimo to waga ani drgnie? To problem wielu kobiet, przeczytaj jakie mogą być powody takiego stanu rzeczy.

Zły dobór diety

Wiele kobiet szuka rad na temat tego jak schudnąć w internecie. Czytają wypowiedzi innych internautek, artykuły opisujące „diety cud”, znajdują kolejne informacje na temat wspaniałych produktów, które w krótkim czasie pomagają zrzucić każdą ilość nadprogramowych kilogramów. Niestety prawda jest taka, że to, co pomaga schudnąć jednemu, może nie dać żadnych efektów w przypadku innej osoby.

Problem leży również w stosowaniu kilku sposobów jednocześnie, a tymczasem mogą się one wzajemnie wykluczać. Odpowiednia dieta musi być dopasowana do naszych potrzeb, czyli ilość kalorii, które spożywamy musi być odpowiednia do naszego zapotrzebowania energetycznego. Oznacza to, że wybór diety nie może być pochopną decyzją, a gdyż już ją podejmiemy, to musimy być konsekwentni i nie oczekiwać błyskawicznych efektów.

podobny temat:  Cienki gorset pod sukienkę – z czego powinien być zrobiony? Jaka tkanina na gorset?

Brak konsekwencji

Nic bardziej nie motywuje do działania niż to, gdy widzimy pozytywne rezultaty naszych starań. Niestety chudnięcie to proces bardzo długotrwały, a tylko powolny spadek masy ciała może dać nam gwarancję, że nie wystąpi u nas efekt jo-jo. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, a mimo to nie widząc efektów porzuca dietę, przestaje być aktywnym fizycznie. Tylko konsekwentne działanie, upór i cierpliwość sprawią, że po pewnym czasie zauważymy zmiany w naszym ciele, a wtedy satysfakcja gwarantowana.

Zaburzona gospodarka hormonalna

Problemy zdrowotne są częstym powodem kłopotów z nadwagą, jednak nie oznacza to, że nigdy nie uzyskamy właściwej dla nas wagi. U wielu kobiet powodem przybierania na wadze lub kłopotów z odchudzaniem jest niedoczynność tarczycy. Jeśli odżywiamy się we właściwy sposób, jesteśmy aktywne fizycznie, a mimo to nasza waga ciągle rośnie, to powinnyśmy jak najszybciej udać się do lekarza. Lekarz rodzinny powinien zlecić odpowiednie badania i pomóc nam w odzyskaniu równowagi hormonalnej.

Nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń

Są przypadki, w których pomimo dużej aktywności fizycznej nie widać żadnych pozytywnych rezultatów. Jest to dość rzadkie zjawisko, nie mniej potrafi skutecznie zdemotywować osobę walczącą z nadwagą. Zbyt intensywne ćwiczenia mogą prowadzić do sytuacji, w której nasz organizm zacznie spalać mięśnie zamiast tłuszczu, nie wspominając już o możliwych kontuzjach. Aby uniknąć tego typu błędów warto np. zasięgnąć rady trenera na siłowni, na którą chodzimy lub poczytać publikacje osób zawodowo związanych z trenowaniem.

podobny temat:  Jaką wybrać koszulkę nocną czy piżamę, aby wyglądać szczuplej?

Bułka z czekoladą

”Cheat diet” czyli małe żywieniowe grzeszki

Będąc w trakcie diety, bardzo często odczuwamy pokusę, aby raz na jakiś czas popuścić trochę pasa i pozwolić sobie na jakieś smaczne, niezdrowe danie. Oczywiście jeden tego typu „wyskok” nie zaprzepaści efektów kilkumiesięcznej diety, ale gdy pozawalamy sobie na to zbyt często, to nasze starania tracą sens. Dobra dieta to taka, która pomaga nam zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe. Bardzo prawdopodobne, że po pewnym czasie stracimy ochotę na niezdrowe jedzenie, jednak aby ten cel osiągnąć, musimy starać się jak najrzadziej ulegać słabościom

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *