Moda i uroda

Gorset overbust czy underbust? Czym się różnią? Który gorset pod sukienkę wybrać?

Gorset steampunkowy

Są różne rodzaje gorsetów, a biorąc pod uwagę, że ten element garderoby stał się ostatnimi czasy bardzo popularny, bogactwo wzorów i krojów pozwala nam wybierać spośród naprawdę szerokiego wachlarza. Są również typy klasyczne, o których dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej, zanim podejmiemy decyzję, jaki gorset chcemy kupić.

Różne rodzaje gorsetów

Gorsety mają długą historię a ich wygląd zmieniał się na przestrzeni lat. Dzisiaj gorsety mają za zadanie wyszczuplać, ale również dodawać szyku – ponieważ nic nie wygląda tak pięknie jak koronkowy gorset w formie bielizny lub fantazyjny gorset zakładany na sukienkę. Gorsety mogą być modnym artefaktem. Te zakładane na sukienkę są dostępne w różnych stylach i wzorach. Modny jest szczególnie styl cyberpunkowy, który odnosi się do klimatów industrialnych i rewolucji przemysłowej a także gorsety w stylu etno. Ale gorsety mogą być także czysto wyszczuplające. Wśród nich możemy rozróżnić na przykład gorsety w formie body, gorsety w formie pasa, a także, najbardziej znane, gorsety overbust i underbust. Istnieją także gorsety midbust, które są połączeniem obydwu typów.

podobny temat:  Sokoteriapia – odchudzanie sokami

Gorsety overbust

Ten typ gorsetu to bielizna, która zasłania zarówno brzuch, jak i piersi. Taki gorset jest jednym z najbardziej popularnych modeli. Ma on dużo plusów. Przede wszystkim, oprócz wyszczuplenia talii, dodatkowo modeluje także biust. Istnieją dwa rodzaje gorsetów typu overbust – z miseczkami i bez. Ten pierwszy modeluje piersi dokładniej, i jest szczególnie polecany dla kobiet z dużym biustem. W przypadku dużych piersi, zalety takiego gorsetu są dość spore, ponieważ odciąża on kręgosłup i stabilizuje postawę, co może być wybawieniem przy pełniejszych kształtach.

Zależnie od tego, czy nasz gorset ma dużo koronek, możemy dobrać go do odpowiedniej sukienki. Cienkie i obcisłe sukienki nadadzą się na gorset elastyczny, z małą ilością zdobień, gorset z koronkami natomiast możesz włożyć pod nieco luźniejszą sukienkę.

Gorsety underbust

Ten typ gorsetów to trochę bardziej skąpa odmiana overbusta. Różnica polega na tym, że w przypadku tego typu gorsetu, kończy się on tuż pod biustem. Jego zadaniem jest więc modelować głównie talię, i najlepiej sprawdza się właśnie w tej dziedzinie. To gorset stabilizujący kręgosłup i wysmuklający mocno talię na całej długości. Podnosi również biust do góry. Taki gorset śmiało możesz założyć również na sukienkę. Wygląda jak pasek, dobrze jednak, aby był zakończony pod biustem łagodnymi wycięciami – taki gorset to typ waspie. Natomiast gorset overbust zakończony prosto lub trójkątnie to model tradycyjny. Przy wyborze gorsetu warto pamiętać, aby był on wykonany z oddychającej tkaniny, najlepiej naturalnej, oraz nie krępował naszych ruchów.

podobny temat:  Jaki gorset pod sukienkę w białym kolorze?

Dobrze wymodelowany gorset nie będzie niewygodny, ale odpowiednio wyszczupli figurę. Podstawową zaletą gorsetów jest stabilizacje kręgosłupa i korzystny wygląd sylwetki.

Podziel się:

2 comments

  1. Mimi Ratajkowska 21 września, 2021 at 13:23 Odpowiedz

    Odkąd kupiłam gorset underbust moje życie się zmieniło! Nie sądziłam, że mogę wyglądać tak świetnie i czuć się tak dobrze. Z chęcią przetestuję też opisany przez panią Helenkę overbust, ciekawe jak się sprawdzi!

  2. szewcowa 3 marca, 2022 at 09:40 Odpowiedz

    Ja mam kilka modeli i jednak underboobs sprawdza mi się dużo lepiej. Jak ktoś chce kupić swój pierwszy model to polecam serdecznie – będziecie zadowolone 😊

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *