Moda i uroda

Odżywka do rzęs – jak i kiedy stosować odżywkę do rzęs?

Zadbane rzęsy

Długie, grube rzęsy jak z reklamy popularnego tuszu są marzeniem wielu kobiet. Niestety, nie każda z nich została przez naturę obdarzona takimi włoskami. Czy da się sobie z tym poradzić w inny sposób, niż aplikacja sztucznych rzęs? Sprawdzamy działanie odżywek.

Czy odżywki do rzęs działają?

Już kilka lat temu w drogeriach i sklepach kosmetycznych masowo zaczęły pojawiać się odżywki do rzęs, które miały sprawić, że włoski staną się pogrubione, wydłużone, zapewnią efekt „wow” bez użycia tuszu. Jak się w praktyce okazało, często były to tylko puste slogany marketingowe. A czy to oznacza, że produkty te w ogóle nie działają? Nie. Trzeba tylko wiedzieć, jak wybrać najlepszą odżywkę do rzęs, o czym będziemy jeszcze pisać.

Ponadto należy podkreślić, że produkt, który u jednej kobiety się sprawdzi, u drugiej może już nie dać takich samych efektów. Dlaczego? Ponieważ na kondycję rzęs wpływa wiele innych czynników, takich jak stosowane kosmetyki, a nawet… demakijaż. Czy też uściślając – jego brak. A jaka jest najlepsza odżywka do rzęs?

podobny temat:  Wyszczuplający gorset pod sukienkę ślubną. Jaka bielizna wyszczuplająca pod suknię ślubną?

Jak wybrać odżywkę do rzęs?

Co sprawia, że stosowanie odżywki do rzęs przynosi efekty? To, jakie składniki aktywne zawierają te produkty. I nie ma w tym nic nowego – już od dawna mówi się o tym, żeby zawsze sprawdzać skład kosmetyków przed zakupem. Oprócz tego, że powinien on być naturalny i bezpieczny dla naszego organizmu, to powinien jeszcze obfitować składniki, które będą ukierunkowane na konkretne działanie. I tak w odżywkach do rzęs nie powinno zabraknąć witaminy B5, która poprawia uszkodzoną strukturę włosa, a także witaminy B3, która stymuluje produkcję kolagenu praz wzmacnia cebulki rzęs.

Ponadto odżywka do rzęs Revitacell polecana jest do rzadkich i krótkich rzęs, ponieważ zawiera w sobie jeszcze jeden składnik aktywny – Biocervin MIC-1. Są to komórki macierzyste zawierające czynniki białkowe podobne do tych, z których zbudowany jest ludzki organizm. Dzięki temu ich skuteczność jest większa.

Jak dbać o rzęsy?

Oprócz stosowania odżywek, które zregenerują włoski, ważna jest także odpowiednia pielęgnacja rzęs. Najważniejsze jest to, aby codziennie pamiętać o demakijażu, ponieważ produkty do makijażu często uszkadzają włoski. Zwłaszcza że o ile wiele kobiet wybiera obecnie naturalne produkty do pielęgnacji skóry, to nadal kosmetyki kolorowe kupowane są w sposób przypadkowy.

podobny temat:  Cellulit – jak się go pozbyć? 5 sposobów na walkę z cellulitem

Samo zmywanie tuszu powinno się też odbywać w odpowiedni sposób – nie można pocierać oczu. Najlepiej przyłożyć do nich wacik nasączony produktem do demakijażu i potrzymać tak przez chwilę. Jeśli będziesz o tym pamiętać, to szybko przekonasz się, że potem wystarczy już tylko delikatnie zetrzeć produkt.

Olejek rycynowy na rzęsy

Na koniec mamy dla Ciebie mały trik – wystarczy, że będziesz stosować olejek rycynowy na rzęsy, aby poprawić ich kondycję i wygląd. Ma on właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne, wzmacnia i pogrubia włoski.

A po co kupować kosztowne odżywki, skoro składnik ten dostaniesz za kilka złotych w każdej aptece? No cóż, nie jest on pozbawiony wad. Jeśli będziesz go źle aplikować (np. nałożysz zbyt dużo, co wcale nie jest trudne), może dostać się do oczu i je podrażnić, co od razu zauważysz po bolesnym pieczeniu. Po nałożeniu olejku nie powinno się też tuszować rzęs, ponieważ produkt nie będzie się ich trzymał, jedynie nieestetycznie go rozetrzesz.

Podziel się:

1 comment

  1. Zadbane Włosy 9 września, 2021 at 20:51 Odpowiedz

    Przyznam szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona efektywnością odżywek do rzęs. U mnie po 3 tygodniach widać wyraźny wzrost. Korzystam z odżywki na bazie oleju kokosowego.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *