Moda i uroda

Odżywka do rzęs – jak i kiedy stosować odżywkę do rzęs?

Zadbane rzęsy

Długie, grube rzęsy jak z reklamy popularnego tuszu są marzeniem wielu kobiet. Niestety, nie każda z nich została przez naturę obdarzona takimi włoskami. Czy da się sobie z tym poradzić w inny sposób, niż aplikacja sztucznych rzęs? Sprawdzamy działanie odżywek.

Czy odżywki do rzęs działają?

Już kilka lat temu w drogeriach i sklepach kosmetycznych masowo zaczęły pojawiać się odżywki do rzęs, które miały sprawić, że włoski staną się pogrubione, wydłużone, zapewnią efekt „wow” bez użycia tuszu. Jak się w praktyce okazało, często były to tylko puste slogany marketingowe. A czy to oznacza, że produkty te w ogóle nie działają? Nie. Trzeba tylko wiedzieć, jak wybrać najlepszą odżywkę do rzęs, o czym będziemy jeszcze pisać.

Ponadto należy podkreślić, że produkt, który u jednej kobiety się sprawdzi, u drugiej może już nie dać takich samych efektów. Dlaczego? Ponieważ na kondycję rzęs wpływa wiele innych czynników, takich jak stosowane kosmetyki, a nawet… demakijaż. Czy też uściślając – jego brak. A jaka jest najlepsza odżywka do rzęs?

podobny temat:  Co wspomaga odchudzanie? Jakie produkty wprowadzić do diety?

Jak wybrać odżywkę do rzęs?

Co sprawia, że stosowanie odżywki do rzęs przynosi efekty? To, jakie składniki aktywne zawierają te produkty. I nie ma w tym nic nowego – już od dawna mówi się o tym, żeby zawsze sprawdzać skład kosmetyków przed zakupem. Oprócz tego, że powinien on być naturalny i bezpieczny dla naszego organizmu, to powinien jeszcze obfitować składniki, które będą ukierunkowane na konkretne działanie. I tak w odżywkach do rzęs nie powinno zabraknąć witaminy B5, która poprawia uszkodzoną strukturę włosa, a także witaminy B3, która stymuluje produkcję kolagenu praz wzmacnia cebulki rzęs.

Ponadto odżywka do rzęs Revitacell polecana jest do rzadkich i krótkich rzęs, ponieważ zawiera w sobie jeszcze jeden składnik aktywny – Biocervin MIC-1. Są to komórki macierzyste zawierające czynniki białkowe podobne do tych, z których zbudowany jest ludzki organizm. Dzięki temu ich skuteczność jest większa.

Jak dbać o rzęsy?

Oprócz stosowania odżywek, które zregenerują włoski, ważna jest także odpowiednia pielęgnacja rzęs. Najważniejsze jest to, aby codziennie pamiętać o demakijażu, ponieważ produkty do makijażu często uszkadzają włoski. Zwłaszcza że o ile wiele kobiet wybiera obecnie naturalne produkty do pielęgnacji skóry, to nadal kosmetyki kolorowe kupowane są w sposób przypadkowy.

podobny temat:  Clochee - kosmetyki, których warto spróbować

Samo zmywanie tuszu powinno się też odbywać w odpowiedni sposób – nie można pocierać oczu. Najlepiej przyłożyć do nich wacik nasączony produktem do demakijażu i potrzymać tak przez chwilę. Jeśli będziesz o tym pamiętać, to szybko przekonasz się, że potem wystarczy już tylko delikatnie zetrzeć produkt.

Olejek rycynowy na rzęsy

Na koniec mamy dla Ciebie mały trik – wystarczy, że będziesz stosować olejek rycynowy na rzęsy, aby poprawić ich kondycję i wygląd. Ma on właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne, wzmacnia i pogrubia włoski.

A po co kupować kosztowne odżywki, skoro składnik ten dostaniesz za kilka złotych w każdej aptece? No cóż, nie jest on pozbawiony wad. Jeśli będziesz go źle aplikować (np. nałożysz zbyt dużo, co wcale nie jest trudne), może dostać się do oczu i je podrażnić, co od razu zauważysz po bolesnym pieczeniu. Po nałożeniu olejku nie powinno się też tuszować rzęs, ponieważ produkt nie będzie się ich trzymał, jedynie nieestetycznie go rozetrzesz.

Podziel się:

1 comment

  1. Zadbane Włosy 9 września, 2021 at 20:51 Odpowiedz

    Przyznam szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona efektywnością odżywek do rzęs. U mnie po 3 tygodniach widać wyraźny wzrost. Korzystam z odżywki na bazie oleju kokosowego.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *