Lifestyle

Jakie okulary, oprawki do szczupłej twarzy?

Blondwłosa kobieta trzyma okulary w dłoni

Masz drobną twarz i nie możesz znaleźć odpowiednich oprawek, które pozwolą Ci korzystnie się prezentować? Nie wiesz, jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Zanim całkowicie porzucisz poszukiwania wymarzonych oprawek, sprawdź, jak dopasować okulary do szczupłej twarzy.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Osoby, które posiadają szczupłą i pociągłą twarz, mogą mieć spore problemy z doborem okularów do kształtu twarzy. To rzeczywiście wyzwanie, zwłaszcza że twarz w zbyt dużych okularach może nie wyglądać korzystnie, a nawet karykaturalnie. Jak dobrać okulary do twarzy? Przede wszystkim należy pamiętać o pewnej zasadzie, dzięki której będziesz prezentować się zjawiskowo w okularach. Odpowiednio dobrane oprawki obejmują obszar między łukiem brwiowym a górną częścią kości policzkowej. Okulary nie powinny przysłaniać brwi, a także wychodzić poza linię kości jarzmowej.

Jeśli masz drobną i szczupłą twarz, nie wybieraj grubych i ciężkich oprawek, które tylko uwydatnią dysproporcję. Postaw raczej na delikatne, podkreślające subtelne rysy. Zatem, jakie okulary do szczupłej twarzy będą odpowiednie?

Szczupła twarz a kolor oprawek

Jeśli masz pociągłą twarz, ciemne oprawki mogą ją przytłoczyć i sprawić, że będzie przygaszona. Zatem lepszym wybór stanowią okulary w jasnych odcieniach, które dodadzą twarzy blasku. Jeśli chcesz wyglądać naprawdę korzystanie w okularach, przy wyborze koloru oprawek, kieruj się odcieniem swojej karnacji.

Zimne odcienie skóry świetnie prezentują się w towarzystwie różu, błękitu, jasnej zieleni i srebra. Natomiast cera o ciepłej tonacji będzie dobrze wyglądała w takich kolorach oprawek jak kremowy, beżowy, koralowy, miedziany, brązowy czy też złoty. Jeśli nie wiesz, jaki kolor okularów do szczupłej twarzy będzie najlepszy, przymierz kilka wariantów oprawek, aby przekonać się, w które z nich uwydatnią Twoją urodę.

Jaki kształt oprawek do drobnej twarzy?

Jeśli chcesz, aby oprawki wydobywały atuty szczupłej twarzy, a jednocześnie ukryły jej mankamenty, bardzo ważnym aspektem jest ich budowa. Osoby z wąską twarzą często popełniają błąd, decydując się na okulary z prostokątnymi oprawkami, które tylko potęgują wrażenie drobnego oblicza. Jaki kształt oprawek będzie odpowiedni dla osób ze szczupłą twarzą? Postaw na okulary ze szkiełkami o zbliżonych wymiarach. Dobrym rozwiązaniem będą okulary z kwadratowymi lub okrągłymi oprawkami, które świetnie zrównoważą proporcje twarzy. Warto także rozważyć wybór okularów do szczupłej twarzy ze szkiełkami w kształcie odwróconych trapezów lub tzw. kocich oczu — czyli zwężanych w kierunku skroni.

Dopasowując okulary do szczupłej twarzy, pamiętaj o tym, by wziąć uwagę kształt i wielkość szkiełek. Postaw na jasne odcienie oprawek, które rozpromienią twarz.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *