LifestyleModa i uroda

Jaka fryzura pasuje do szczupłej twarzy?

Twarz kobiety o blond włosach z profilu

Chcesz wiedzieć, jak poprzez odpowiednio dobraną fryzurę wydobyć atuty swojej twarzy? Jakie upięcie pozwoli Ci prezentować się zjawiskowo, gdy jesteś posiadaczką pociągłej buzi? A może lepiej zdecydować się na ścięcie włosów? Podpowiemy Ci, jaka fryzura pasuje do szczupłej twarzy i jak stylizować włosy, aby wyglądać najkorzystniej.

Cieniowana fryzura do szczupłej twarzy

Jednym z rozwiązań, które doskonale sprawdzi się w przypadku pociągłej twarzy, jest cieniowana fryzura. Proste włosy jeszcze bardziej podkreślają smukłość twarzy, natomiast te cieniowane świetnie wyrównują jej proporcje. Włosy o zróżnicowanej długości dają wiele możliwości stylizacji fryzury. Zakręć je, aby wydobyć ich fakturę. Zepnij w wysoki kucyk, a będą przepięknie układać się na karku.

Grzywka do szczupłej twarzy

Jeśli zastanawiasz się, jaka fryzura do szczupłej twarzy będzie najlepszym wyborem, to zdecydowanie warto zdecydować się na grzywkę. Prosta grzywka to idealne rozwiązanie dla osób z pociągłą twarzą i wysokim czołem. Optycznie skraca owal buzi, dzięki temu wygląda ona bardziej proporcjonalnie. Świetnie prezentuje się również asymetryczna grzywka zaczesana na jedną ze stron twarzy. Możesz upiąć włosy w kok lub koński ogon, a grzywka będzie cudownym dopełnieniem całości fryzury.

Kręcone włosy do szczupłej twarzy

Możesz zdecydować się na zakręcenie włosów, dzięki czemu fryzura zyska na objętości i prześlicznie będzie okalać buzię. Loki to doskonały wybór dla osób z pociągłą twarzą, ponieważ pasma kręconych włosów pozwalają zrównoważyć proporcję. Buzia wydaje się bardziej okrągła i prezentuje się promiennie. Im dłuższe masz włosy, tym na drobniejsze loki możesz sobie pozwolić. W ten sposób uzyskasz prawdziwą burzę włosów. Zastanawiasz się, czy upięcie kręconych włosów, gdy masz szczupłą twarzy to dobre rozwiązanie? Jak najbardziej tak! Świetną propozycję stanowi luźny kok z loków podkreślający kobiecą urodę — to fryzura wręcz idealna na oficjalne przyjęcia.

Fryzura bob do szczupłej twarzy

Czy szukając propozycji fryzury do szczupłej pociągłej twarzy, wzięłaś pod uwagę ścięcie włosów na krótko? To również jedno z rozwiązań. Fryzura na boba uwydatni kości policzkowe, dzięki temu buzia będzie optycznie wyglądać na pełniejszą, a jej rysy staną się łagodniejsze. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku prostych włosów, jak i tych kręconych. Aby podkreślić fryzurę, możesz wpiąć we włosy spinkę lub założyć modną opaskę. Dzięki temu będziesz prezentować się bardzo stylowo.

Wybór fryzury do szczupłej twarzy wcale nie musi być skomplikowany. Postaw na włosy dodające głowie objętości i pięknie okalające buzię, a Twoja twarz będzie wyglądała niezwykle korzystne.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *