Moda i uroda

Cienki gorset pod sukienkę – z czego powinien być zrobiony? Jaka tkanina na gorset?

gorset do sukienki

Znane nam od wieków gorsety to jeden ze sposobów na wymodelowanie sylwetki. Delikatnie wyszczuplą figurę, odejmując zbędne kilogramy tam, gdzie jest to konieczne. Ponieważ gorset to dość obszerna część garderoby, ważne, aby był wykonany z odpowiedniej tkaniny.

Współczesne gorsety

Historia pokazuje wiele wariantów tej niecodziennej części garderoby. Dawniej gorsety towarzyszyły kobietom już od wczesnych lat dziecinnych, modelując sylwetkę i wyszczuplając ją, co niestety często wiązało się z deformacjami i omdleniami. Współczesne gorsety nie są już tak sztywne, nie mają na celu również zmniejszenia talii do absurdalnych rozmiarów. Dzisiaj gorset powinien być stylowy i dopasowany do naszej figury. Oprócz funkcji modelowania, współczesne gorsety to także nieco erotyczny element garderoby, który sprawi, że będziesz wyglądać niezwykle atrakcyjnie. Warto taki koronkowy, odpowiednio wykrojony gorset założyć na randkę.

Rodzaje gorsetów

Dzisiaj gorsety modelujące sylwetką mają zasadniczo dwie odsłony. Są to modele overbust, oraz underbust. Ten pierwszy zakłada się także na biust, i ma on funkcję również modelującą piersi. Może delikatnie podnieść biust lub odpowiednio go pomniejszyć. Drugi rodzaj to natomiast nieco bardziej minimalistyczny gorset, który kończy się pod biustem i ma za zadanie modelować głównie talię.

podobny temat:  Jaki gorset pod sukienkę w białym kolorze?

Gorsety mogą być koronkowe, mogą też być całkowicie gładkie. Jeśli chcemy założyć gorset, który wymodeluje nam sylwetkę, a w którym jednocześnie będziemy czuły się dobrze, warto wybrać model wykonany z gładkiego materiału, który nie utrudni nam oddychania i nie skrępuje ruchów. Gorsety mogą być z wiązaniami, a także z suwakami. Jeśli wkładamy obcisłą sukienkę warto pamiętać, żeby suwaki czy fiszbiny były jak najbardziej dyskretne.

Tkaniny na gorset

Koronkowy gorset świetnie sprawdzi się na romantyczną randkę i sprawi, że atrakcyjnie poczujemy się w sypialni. Jednak jeśli zależy nam na przykład na tym, aby sukienka na wieczór dobrze na nas wyglądała, koronka nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. W przypadku dopasowanej sukienki warto wybrać gorset wykonany z tkaniny gładkiej, przylegającej do ciała i wygodnej.

Gorsety najczęściej wykonane są z lateksu albo bawełny. Ważne jest, żeby gorset wykonany był w miarę z naturalnych tkanin, które pozwolą naszej skórze oddychać. Wszystkie ekologiczne tkaniny są mile widziane, jednak w przypadku gorsetu, który wkładamy pod obcisły strój ważne jest, aby tkanina nie gniotła się i nie odstawała. Często do szycia gorsetu używa się także bardziej śliskich materiałów jak satyna czy jedwab. Podczas wyboru gorsetu pamiętaj o swojej wygodzie i o tym, że to Ty masz się czuć najlepiej w wieczorowym stroju.

podobny temat:  Na jakie zajęcia fitness warto chodzić? Jak schudnąć i dobrze się przy tym bawić?
Podziel się:

1 comment

  1. Kalamala 6 lutego, 2023 at 11:32 Odpowiedz

    Szczerze mówiąc, to ja nie wiem, z czego jest zrobiony mój cienki gorset pod sukienkę, ale dopóki jest wygodny, to chyba wszystko się zgadza. Powiem tylko, że przy zakupie zawsze upewniam się, żeby materiały były możliwie najbardziej naturalne 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *