Moda i urodaOdchudzanie

Jak działa wyszczuplający gorset pod sukienkę? Czy gorsety wyszczuplające są bezpieczne?

Bielizna wyszczuplająca

Gorsety obrosły wieloma mitami. Dawniej, dość brutalnie modelowały sylwetkę, dzisiaj również korygują postawę jednak w dużo łagodniejszy sposób. Dobre gorsety będą atrakcyjne i wygodne, poprawią także wygląd Twojej figury.

Jak gorsety wyszczuplają sylwetkę?

Na początku należy zaznaczyć, że istnieje wiele rodzajów gorsetów. Niektóre z nich możesz nosić na sukienkę, inne tylko jako bieliznę. Każdy z nich ściąga talię i podnosi biust, co nadaje sylwetce atrakcyjnego wyglądu klepsydry. W zależności od typu gorsetu, może on wyszczuplić różne partie ciała. Gorset typu overbust to taki, który zakrywa piersi i może odpowiednio podnieść, zmniejszyć lub w inny sposób wymodelować biust. Gorset underbust to natomiast element modelujący głównie talię. Gorsety typu body natomiast podnoszą dodatkowo pośladki.

Wyszczuplanie w przypadku gorsetów dzieje się za pomocą ściągania odpowiednich elementów tkanki tłuszczowej i napięciu ciała w określonych miejscach.

Czy noszenie gorsetów jest dobre dla zdrowia?

Kontrowersje, jakie powstały wokół używania gorsetów dotyczyły głównie czasów, w których za pomocą gorsetów modelowano sylwetkę w dość brutalny sposób. Talię ściągano za pomocą sznurków, a biust spłaszczano możliwie najbardziej, jak się dało. Powodowało to wiele deformacji i problemy z oddychaniem.

podobny temat:  Odżywka do rzęs - jak i kiedy stosować odżywkę do rzęs?

Współczesne gorsety nie są niebezpieczne dla zdrowia, jednak należy używać ich z umiarem. Zrobione są z tkanin elastycznych, a ich konstrukcja pozwala modelować sylwetkę w jak najmniej inwazyjny sposób. Plusem gorsetów jest stabilizacja postawy i kręgosłupa, z tego też względu gorsety polecane są dla kobiet z dużym biustem. Gorset pozwoli świetnie odciążyć kręgosłup.

Czy noszenie gorsetów pomaga wyszczuplić sylwetkę?

Gorset to świetny element garderoby, który okazjonalnie wyszczupli Twoją sylwetkę. Na dłuższą metę nie jest jednak wygodny i generalnie niepolecany do codziennych aktywności. Po pierwsze gorsety są dosyć ciasne i jakby na to nie patrzeć, krępują ruchy. Po drugie, przez to, że są dość obszerne, mogą zatrzymywać parowanie wody z ciała. Co do samego modelowania sylwetki, zdania są podzielone.

Istnieją specjalne gorsety wyszczuplające do ćwiczeń, które mają formę pasa, zakładanego podczas ćwiczeń na brzuch. Jego działanie ma stabilizować postawę i wspomagać rzeźbienie konkretnej partii mięśni. W momencie ćwiczeń może mieć to jakieś zastosowanie, jak jednak twierdzą specjaliści, efekty nie są oszałamiające.

Co się natomiast tyczy innych modelujących gorsetów wyszczuplających, prawdą wydają się korzyści płynące ze stabilizacji postawy, przede wszystkim utrzymania prostego kręgosłupa. Taki gorset niewątpliwie pomoże Ci trzymać prostą postawę ciała (oczywiście w przypadku poważnych skrzywień polecany jest specjalny gorset ortopedyczny). Niektórzy wskazują również na pozytywne efekty, które daje gorset po ciąży – zmniejsza on rozstępy. Jeśli natomiast chodzi o resztę – jak zawsze, warto przekonać się samemu.

podobny temat:  Clochee - kosmetyki, których warto spróbować
Podziel się:

1 comment

  1. Loka 10 lutego, 2022 at 10:11 Odpowiedz

    Przyznam, że miałam do gorsetów stosunek, delikatnie mówiąc krytyczny, ale swego czasu sama spróbowałam (założyłam gorset wyszczuplający na ślub siostry) i zmieniłam zdanie. Współczesne gorsety są całkiem wygodne, w dodatku pięknie wykonane! Jak dla mnie zdecydowanie typ overbust wymiata:).

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *