Moda i uroda

Czy gorset pod sukienkę bez ramiączek nie będzie opadał? Jak dobrać gorset bez ramiączek?

Gorset bez ramiączek

Gorset to ostatnimi czasy coraz popularniejsza część garderoby. Wyszczupla on sylwetkę, a przy tym sam w sobie może wyglądać niezwykle atrakcyjnie.

Zalety i wady gorsetu

Gorsety mają długą historię i nie zawsze jest ona pozytywna. Dawniej gorset służył tylko i wyłącznie do modelowania sylwetki, a owo modelowanie przybierało niejednokrotnie brutalne formy. Gorsety miały za zadanie jak najbardziej wyszczuplić brzuch, co często powodowało różne choroby i deformacje.

Dzisiaj gorset również ma funkcję wyszczuplającą, nie ma jednak mowy o tak drastycznych działaniach jak kilkaset lat temu. Dziś gorset działa jak subtelna bielizna wyszczuplająca, ściągając niepotrzebny tłuszcz i wygładzając partie ciała tak, aby dobrze prezentowały się pod sukienką.

Plusem gorsetów jest niewątpliwie optyczny efekt wyszczuplania, który osiągnięty może być małym nakładem sił. Ponadto gorsety stabilizują postawę i odciążają kręgosłup w przypadku kobiet z większym biustem. Na pewno jednak noszenie gorsetu na co dzień może być nieco uciążliwe i utrudniać nam nieco ruchy.

podobny temat:  Wyszczuplający gorset pod sukienkę, gorset treningowy… Jakie są rodzaje gorsetów?

Dla kogo gorset bez ramiączek?

Gorset bez ramiączek to dobre i modne rozwiązanie. Taki gorset nie powinien opadać, ponieważ jego konstrukcja zbudowana jest tak, aby przylegał on do ciała. Gorset bez ramiączek to przede wszystkim underbust, czyli gorset, który kończy się pod biustem. Jest on dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które chcą nieco podnieść swój biust do góry. Gorset typu overbust również może być bez ramiączek. Taki typ gorsetu może nieco spłaszczać lub optycznie pomniejszać piersi. Gorsety bez ramiączek polecane są szczególnie w przypadku kobiet z większym biustem, ponieważ świetnie stabilizują sylwetkę.

Istnieją również gorsety, które zakładamy na ubranie, na przykład bluzkę czy sukienkę.. Taki gorset również będzie bez ramiączek, nie powinien także opadać, ponieważ jest dobrze dopasowany do ciała.

Do czego ubrać gorset bez ramiączek?

Gorsety bez ramiączek będą absolutnie obowiązkowe do sukni z cienkimi ramiączkami lub w ogóle bez ramiączek. To samo tyczy się wszystkich bluzek i sukni z szerokim, na przykład prostokątnym dekoltem. Jeśli gorset będzie dobrze dopasowany, nie powinien opadać.

podobny temat:  Odżywka do rzęs - jak i kiedy stosować odżywkę do rzęs?

W przypadku gładkiej tkaniny sukni, warto pamiętać, żeby gorset nie posiadał zbyt dużo fiszbin i wykonany był z w miarę gładkiego materiału. Niektóre gorsety posiadają także suwaki, warto wybrać taki gorset, który będzie miał jak najmniej wystających elementów. Gorsety wyglądają świetnie pod gładkimi tkaninami, które dodatkowo wysmuklą Twoją figurę. Dzięki gorsetowi, Twoja sylwetka będzie miała ponętny kształt klepsydry, co uatrakcyjni każdy strój.

Podziel się:

1 comment

  1. Aniela 20 maja, 2022 at 12:22 Odpowiedz

    To zdjęcie troszkę przerażające i jak ktoś nie wie jak wyglądają dzisiejsze gorsety to może wprowadzać w skonfundowanie

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *