Moda i uroda

Halka wyszczuplająca czy gorset wyszczuplający pod sukienkę? Jaką bieliznę modelującą wybrać?

Halka wyszczuplająca

Każda kobieta chce, by jej sylwetka wyglądała nienagannie. Z tego też powodu, dużą popularnością cieszy się obecnie specjalne bielizna wyszczuplająca, pozwalająca na wymodelowanie ciała. Do wyboru mamy kilka rozwiązań, w tym gorsety oraz halki. Które z nich lepiej sprawdzi się pod sukienkę?

Czym jest bielizna wyszczuplająca?

Wybór odpowiedniej bielizny, którą zakłada się pod ubranie ma wbrew pozorom duże znaczenie. Niewłaściwie dobrana może niekorzystnie wpłynąć nie tylko na komfort noszenia, ale także uwydatnić nasze niedoskonałości. Jest to szczególnie widoczne zwłaszcza w przypadku strojów dopasowanych do ciała, w tym także ubrań wyjściowych i wieczorowych, zwłaszcza sukienek.

W celu ujarzmienia sylwetki używa się więc bielizny wyszczuplającej albo inaczej modelującej, która dzięki elastycznemu materiałowi i specjalnej konstrukcji ukrywa wystające fałdy skóry i oponki, uwydatniając walory figury. W ten sposób swojemu wizerunkowi nadaje się znacznie bardziej estetycznego wyglądu. Przy niektórych ubraniach jest to naprawdę bardzo ważne.

Czym jest halka wyszczuplająca i jak działa?

Halka jest zdecydowanie jednym z tych elementów kobiecej garderoby, który znany jest nam bardzo dobrze nawet dziś. Współcześnie sprawdza się na wiele różnych okazji, a wśród wielu różnych produktów, wyróżniają się te o charakterze modelującym. Dzięki elastycznemu materiałowi, który idealnie dopasowuje się do kształtów ciała, halka wyszczuplająca nadaje się np. do wąskiej sukienki. W ten sposób ujarzmia się swoją sylwetkę, unikając odstających boczków, jednocześnie chroni się materiał stroju przed przyklejaniem do skóry. Najczęściej nie są one zbyt długie i sięgają najwyżej do połowy ud, obejmując biodra, talię oraz okolice biustu.

podobny temat:  Błędy w odchudzaniu - 4 najczęściej popełniane błędy na diecie

Kiedy założyć gorset wyszczuplający?

Coraz większą popularnością cieszą się także gorsety damskie, które już od jakiegoś czasu przestały być kojarzone z przymusową i niewygodną częścią garderoby kobiecej. Obecnie dzięki wykorzystaniu miękkich i elastycznych materiałów doskonale sprawdzają się pod sukienki oraz inne stroje na przykład sportowe czy nawet codzienne. Dzięki swoim modelującym właściwościom jest w stanie wysmuklić talię i podkreślić biust. Do dyspozycji są dwa rodzaje gorsetów – overbust, obejmujący także klatkę piersiową i underbust, czyli taki, który kończy się tuż pod linią piersi.

Jaką bieliznę modelującą wybrać?

Zarówno halki, jak i gorsety posiadają wyjątkowe właściwości wyszczuplające, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem, jako bielizna pod sukienkę. Odznaczają się dużą wygodą, co podnosi komfort noszenia, dzięki czemu rzeczywiście jest to forma bielizny, a nie dodatkowego stroju, który będzie uwierał. Oczywiście wybór między halką a gorsetem jest kwestią indywidualną – warto zastanowić się nad tym, co będzie nam bardziej odpowiadało oraz to, pod jakie stroje będziemy je zakładać. Halka zdecydowanie lepiej pasuje do sukienek i spódnic, jednak ciężko będzie ją założyć pod spodnie. Gorset pod tym względem jest bardziej uniwersalny.

podobny temat:  Jak dobrać gorset pod sukienkę?
Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *