LifestyleSport

Idzie wiosna! Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Kobieta na rowerze

Wiosna to czas, gdy wszystko wraca do życia, a i my sami także zaczynamy odzyskiwać energię i chęci do działania. To świetny moment, by zacząć bardziej zadbać o swoje zdrowie i aktywność fizyczną, a co za tym idzie, także częściej wychodzić z domu. W jaki sposób warto aktywnie spędzić czas na dworze wiosną?

Aktywne spędzanie czasu wolnego wiosną – dlaczego warto?

Najważniejszym argumentem dla nas powinny być czynniki zdrowotne. Wiosna wiąże się ze zdecydowanie wyższymi temperaturami, lepszym powietrzem, a także znacznie większą ilością światła słonecznego, które pozytywnie wpływają nie tylko na nasze ciało, ale i ducha, poprawiając nasze samopoczucie. To odskocznia od codzienności, a także doskonała alternatywa dla osób, które stresują się aktywnością fizyczną w otoczeniu innych ludzi, szczególnie na siłowniach. Decydując się na ruch na świeżym powietrzu, sami decydujemy co, jak i ile ćwiczymy, co daje nam większą swobodę, a także pozwala na przyjemne spędzenie czasu. Oto kilka propozycji, z których powinien skorzystać każdy z nas.

podobny temat:  Skuteczne diety na wiosnę - 5 diet

Jazda na rowerze – zalety dla zdrowia

Jednym z przyjemniejszych sposobów na aktywne spędzanie czasu na dworze jest z pewnością rower. To nie tylko forma treningu z pozytywnym skutkiem dla naszego ciała, ale i przyjemność oraz możliwość miłego spędzenia czasu. Obecnie dostępnych jest wiele tras rowerowych i miasta wciąż je rozwijają. Jeżeli chcemy uciec od miejskiego zgiełku, można też podjąć inne wyzwanie i udać się na wycieczkę rowerową, także na terenowe trasy rowerowe. Pozytywy dla zdrowia? Większa pojemność plus, zwiększona siła mięśni, wzmocnienie kręgosłupa, kondycji fizycznej i wymodelowanie sylwetki.

Jeżeli nie rower można jeszcze zdecydować się na rolki. Można na nich zarówno szusować z dużą prędkością, jak i rekreacyjnie wolno jechać dla wypoczynku.

Jogging dla zdrowia na wiosnę

O zaletach biegania można mówić wiele, choć niewielu jest ich prawdziwych entuzjastów. Wiosna to doskonały moment, by rozpocząć swoją przygodę z joggingiem i wcale nie trzeba od razu rzucać się na wielokilometrowe trasy. Jeżeli wcześniej nie biegaliśmy, albo robiliśmy to rzadko, najlepiej zacząć od krótkich przebieżek przeplatanych ze spacerem. Z czasem trasy mogą się wydłużać, a my zauważymy wyraźne zmiany – lepszą kondycję. Dodatkowo bieganie wpływa na poprawę pracy płuc i krążenia krwi, a także pomaga w zrzuceniu nadwagi.

podobny temat:  Błędy w odchudzaniu - 4 najczęściej popełniane błędy na diecie

Biegnąca kobieta

Piesze wycieczki i spacery dobre na aktywne spędzanie czasu?

Jak najbardziej tak! Nie wszyscy muszą od razu biegać czy chodzić na siłownie – nawet spacery doskonale zadziałają na nasze zdrowie i samopoczucie, a co istotne można się na to zdecydować w każdych warunkach. Planujemy pójście do sklepu, który jest oddalony o kilka kilometrów? Zamiast jechać autem czy komunikacją miejską, można pójść pieszo. Jeżeli mamy możliwość rezygnacji ze środka transportu, warto zamienić go na swoje nogi i po prostu się przejść.

Siłownia plenerowa jako alternatywna dla tradycyjnych siłowni

Przez ostatnie lata siłownie na zewnątrz zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu i obecnie jest ich naprawdę sporo. To doskonałe miejsce do aktywności nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i tych zdecydowanie starszych, którzy niekoniecznie chcą chodzić na klasyczne siłownie, nie mają pieniędzy, czasu czy zwyczajnie się wstydzą. Na takie siłownie zazwyczaj chodzą różni ludzie, w rożnym wieku i o różnych sylwetkach – co powinno pomóc w lepszej integracji, a także poczuć się bardziej swobodnie.

Jak aktywnie spędzać czas wiosną?

Oczywiście możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu jest znacznie więcej. Można tutaj wymienić choćby ćwiczenie jogi na dworze czy nordic walking. Można też ruszyć się i pójść na basen, albo dla fanów świeżego powietrza nad jezioro czy rzekę. Nawet zabawa ze skakanką czy hula-hop może być ciekawą formą ćwiczeń, a do tego można wciągną także rodzinę – męża i dzieci. Jak aktywnie spędzać czas na dworze to najlepiej grupowo, co dodatkowo pomoże na poprawę relacji rodzinnych.

podobny temat:  Jak jeść zdrowo i smacznie na diecie?
Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *