Moda i uroda

Jaki gorset pod sukienkę w białym kolorze?

Biała sukienka

Dobór odpowiedniego gorsetu pod sukienkę to duże wyzwanie. Bielizna wyszczuplająca powinna być jak najmniej widoczna i jak najbardziej dyskretna. Czy gorset pod sukienkę w białym kolorze to dobry pomysł? Oraz jaki gorset powinniśmy włożyć pod białą sukienkę?

Różne rodzaje gorsetów

Współczesne gorsety to wielość kolorów i wzorów. Wyróżniamy gorsety wyszczuplające a także gorsety czysto ozdobne. Te drugie można włożyć także na sukienkę i często są typem gorsetu, który kończy się pod biustem. Gorset to dzisiaj także elegancka bielizna, która oprócz działania wyszczuplającego sama w sobie będzie pięknie wyglądać. Dwa najpopularniejsze typu gorsetów to overbust, zakrywający a także modelujący biust, oraz underbust, który kończy się pod biustem. Gorsety, które możemy nosić na sukienkach czy bluzkach mogą mieć wiele wariantów – często prezentują styl gotycki, etno, cyberpunkowy czy też innego rodzaju fantazyjny styl.

Gorset biały – do czego go włożyć?

W przypadku gorsetu w białym kolorze, sprawa jest dość prosta. Jeśli gorset nie ma zbyt dużo koronek, i ma mieć funkcję tylko wyszczuplającą, kolor biały lub beżowy będzie pasował niemal do wszystkiego. Oczywiście należy unikać przezroczystych i półprzezroczystych tkanin – w takim przypadku lepszy będzie gorset czarny, chyba, że nasza tkanina jest jasna lub biała.

podobny temat:  Jak dobrać gorset pod sukienkę?

Biały gorset oczywiście idealnie nada się do również pod suknię ślubną. Ponieważ sama suknia ma zazwyczaj sporo koronek, nawet najbardziej fikuśny biały gorset będzie to takiego stroju pasował. Jak wiemy, dobrze dobrana, elegancka bielizna to podstawa w dniu wesela.

Jaki gorset pod białą sukienkę?

W przypadku, kiedy zamierzamy założyć białą sukienkę, warto najpierw ustalić, jakiego rodzaju będzie to sukienka. Jeśli nasza suknia będzie obcisła, gorset, który powinnyśmy włożyć nie powinien zawierać nadmiaru koronek. Najlepiej, jeśli byłby cielisty albo właśnie białym kolorze, przylegający i jak najmniej widoczny. Biały kolor uwidacznia wszelkie odstające elementy i przyciąga wzrok, więc tym bardziej należy zadbać, aby nasz gorset wyszczuplający był jak najbardziej dyskretny. Jeśli nasza sukienka będzie lekko prześwitywać, możemy natomiast dobrać gorset nieco bardziej fantazyjny, z większą ilością koronek, pod warunkiem jednak, że sukienka nie będzie zbyt obcisła. Należy jednak unikać przesady. Taki gorset powinien przede wszystkim być w miarę zabudowany, i niezbyt wyzywający. Koronki są ok, ale najważniejsze, żeby nie przysłoniły one kroju Twojej sukni. W wyjątkowych przypadkach, do sukni białej, na przykład koronkowej, można dobrać ciemniejszy gorset, ale trzeba dobrze ocenić, czy taki zestaw będzie się korzystnie razem komponował.

podobny temat:  Sukienka z koronki - jakie dodatki?
Podziel się:

2 comments

  1. Bunia 15 grudnia, 2021 at 13:49 Odpowiedz

    Ubranie bielizny, tym bardziej gorsetu pod białą sukienkę nie jest łatwym zadaniem. Najlepiej chyba faktycznie postawić na cielisty model. Duże znaczenie ma to, jaka jest sukienka i jak bardzo się pod nią odznaczy gorset.

  2. Vivian 17 marca, 2022 at 12:03 Odpowiedz

    Ja i tak noszę luźne kiecki, więc żaden gorset mi nie straszny. Ubieram zazwyczaj po zimie, jak mam nieco więcej tłuszczyku:)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *