zbyt duże spodnie

Któż nie chciałby mieć płaskiego brzucha? Niestety nie wystarczy ćwiczyć, aby osiągnąć upragniony cel. Nie każda aktywność fizyczna nam to zapewni – zestaw ćwiczeń trzeba sobie odpowiednio dobrać. Co więc należy robić, by urzeczywistnić swe marzenia o płaskim brzuchu?

Półbrzuszki zamiast brzuszków

Niestety, ale klasyczne brzuszki to za mało, żeby mieć płaski brzuch. Owszem, pomagają rzeźbić mięśnie, ale nie są zbyt dobre, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu, jeśli więc zależy nam na widocznym efekcie, może być z tym problem.

Zdecydowanie lepiej wykonywać półbrzuszki. Polega to na tym, ze od podłoża odrywamy tylko głowę i górną część pleców, dolna natomiast nadal do niego przylega. Trzeba przy tym pamiętać, żeby tułów podnosić mięśniami brzucha, bez angażowania do tej czynności mięśni karku i szyi, co jest często spotykanym błędem. Warto też dodać do tego skręty tułowia.

Szóstka Weidera

Ten zestaw sześciu ćwiczeń na brzuch opracował znany kulturysta Joseph Weider. Pierwsze ćwiczenie wymaga, aby położyć się na płaskim podłożu, podnieść nogę tak, aby kolano i biodro były ugięte pod kątem prostym, następnie unieść klatkę piersiową i przytrzymać rękami kolano. W tej pozycji trzeba zostać prze trzy sekundy, a następnie zrobić to samo z drugą nogą.

podobny temat:  Dla kogo gorset pod sukienkę w formie body? Kiedy warto wybrać body wyszczuplające?

W drugim ćwiczeniu robimy to samo, z tą różnicą, że teraz unosimy jednocześnie obie nogi. Trzecie ćwiczenie to powtórka z pierwszego, a więc zamienne podnoszenie nóg, tyle tylko, że teraz splatamy przy tym ręce nad karkiem. Ćwiczenie czwarte: to samo, co w trzecim, tylko unosimy obie nogi.

Ćwiczenie piąte wymaga od nas, żebyśmy unieśli klatkę piersiową. Na przemian podnosimy nogi zgięte w kolanach i jak najszybciej prostujemy je w powietrzu. Wreszcie ostatnie ćwiczenie polega na tym, by jednocześnie unosić klatkę piersiową i obie wyprostowane nogi, za każdym razem pozostając w tej pozycji przez trzy sekundy.

Ten zestaw ćwiczeń cieszy się sporą popularnością, bo trening jest kompleksowy, a nacisk położony jest na powtarzalność ćwiczeń, nie zaś na mocne obciążenie mięśni. Szóstka Weidera pozwala też na osiągnięcie widocznych rezultatów we względnie niedługim czasie.

Plank

To ćwiczenie jest niezwykle proste, ale czasem właśnie w prostocie możemy odnaleźć to, czego nam trzeba. Nie zawsze przecież, by osiągnąć dobry efekt, musimy się porywać na jakieś skomplikowane metody.

podobny temat:  Zdrowe odżywianie a odchudzanie - czego nie robić

Potrzebna będzie mata i step. Ćwiczenie polega na tym, że opieramy się dłońmi na podłodze, a stopami na stepie. I tyle. Tak po prostu. Chodzi teraz jedynie o to, by wytrwać w tej pozycji jak najdłużej. Na początek niech to będzie pół minuty, a przy następnych podejściach warto wydłużać sobie ten czas. Trzeba tylko przy tym pamiętać, że plecy powinny być proste, a ciało układać się w jednej linii.

Pompki na płaski brzuch

Stare dobre pompki również pomagają osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Skuteczną w tym celu wariacją owego ćwiczenia są pompki z przyciąganiem hantli. Przed przystąpieniem do dzieła trzeba rozstawić parę hantli na podłodze na szerokość barków. Teraz trzeba oprzeć na nich dłonie i przyjąć odpowiednią pozycję do pompki.

W następnym kroku chodzi o to, żeby obniżyć pozycję, utrzymując przy tym stale ciało w linii prostej. Przy wyprostowanych rękach trzeba unieść hantel do boku klatki piersiowej, potem powoli opuścić ją na ziemię i powtórzyć to samo z drugim ciężarkiem.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *