BieganieDietyFitnessOdchudzanieSiłownia

Jak skutecznie pozbyć się boczków? Dieta i ćwiczenia na boczki

Kobieta z płaskim brzuchem

Każda kobieta wie co to „boczki”. Są osoby, które twierdzą, że ich posiadanie jest atutem, gdyż w oczach niektórych mężczyzn są atrakcyjne, jednak większość z nas bardzo chciałaby, żeby zniknęły. Na szczęście jest kilka sposobów, które mogą pomóc w walce z niechcianymi centymetrami w okolicach brzucha.

Skąd biorą się boczki?

Najpierw odrobina teorii. Skąd w ogóle biorą się boczki? Odpowiedź jest prosta, to wynik złych nawyków żywieniowych. Największy wpływ na tworzenie się warstwy tłuszczu na naszym ciele mają cukry proste oraz tłuszcze. Kluczem do pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej jest więc odpowiednia dieta i unikanie takich produktów, jak: cukier, batoniki, cukierki, czekolada (zwłaszcza biała i mleczna), słodkie napoje (coca-cola, sprite itp.), dżemy i wiele innych. Słodkie owocowe jogurty można np. zastąpić jogurtami naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców. Tego typu rozwiązań jest bardzo dużo, dlatego też warto zainteresować się dietą redukcyjną, która pozwala w zdrowy sposób tracić na wadze.

podobny temat:  Odchudzanie po 40 - najważniejsze zasady

Ćwiczenia na pozbycie się boczków

Aktywność fizyczna w walce z nadprogramowymi kilogramami jest nie do przecenienia. Podobnie ma się sprawa w sytuacji, w której chcemy zredukować ilość tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach, takich jak np. brzuch. Najbardziej skuteczne są ćwiczenia na dolne i skośne mięśnie brzucha, a są to różnego rodzaju skłony, brzuszki (zwykłe oraz skośne), tzw. planki, czy unoszenie bioder (może być z obciążeniem).

Innym rodzajem są ćwiczenia interwałowe. Treningi interwałowe są krótkie (około 20 minut), a angażują cały organizm i przyśpieszają nasz metabolizm na wiele godzin. Dobrym pomysłem jest również wykonywanie ćwiczeń kardio, czyli bieganie, ćwiczenie na orbitreku, rowerku lub udział zajęciach typu zumba.

kobieta ćwicząca jogę

Jak nie doprowadzić do powstania nadmiaru tłuszczu w naszym ciele?

Większość z nas walczy z istniejącym problemem, podczas gdy warto jest zapobiegać jego powstaniu. Najbardziej narażone na wahania wagi są kobiety w okresie menopauzy, gdy gospodarka hormonalna jest zachwiana, ale nie tylko. Częstym powodem przybierania na wadze jest stres, który niejednokrotnie „zajadamy”. Wiele kobiet zapomina także o tym, że nasz metabolizm z wiekiem zwalnia i to, na co mogłyśmy sobie pozwolić mają lat 18, może nam już zaszkodzić np. w wieku 28 lat. Warto zatem zawczasu pielęgnować dobre nawyki, takie jak regularna aktywność fizyczna w dowolnej formie, czy zdrowe odżywianie się.

podobny temat:  Odżywka do rzęs - jak i kiedy stosować odżywkę do rzęs?

Zwracanie uwagi na swoją sylwetkę nie jest przejawem próżności, a dobrym sposobem na to by jak najszybciej reagować na niepokojące zmiany. Jeśli nagły przyrost wagi jest Waszym zdaniem nienaturalny, gdyż nie zmieniłyście diety, ani trybu życia, to warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Może to być objaw niedoczynności tarczycy, czy cukrzycy, Nie można bagatelizować takich spraw, gdyż mogą mieć ogromny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale również nasze zdrowie.

Podziel się:

1 comment

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *