Odchudzanie

Błędy w odchudzaniu – 4 najczęściej popełniane błędy na diecie

Zmagając się z nadwagą bardzo często zastanawiamy się dlaczego nie widać efektów lub są tak mizerne. Odchudzanie to długotrwały proces, który wymaga samozaparcia i cierpliwości, a nawet drobne odstępstwa od ustalonego planu mogą sprawić, że nie osiągniemy wymarzonych efektów. Jakie błędy najczęściej popełniamy będąc na diecie?

Zacznę dietę od jutra!

Wiele osób decyzję o rozpoczęciu zdrowego trybu życia, wdrożeniu diety czy chodzeniu na siłownię ciągle odkłada. Szukamy wymówek, obiecujemy sobie, że od jutra, a najdalej od poniedziałku, lub od początku następnego miesiąca na pewno się za siebie weźmiemy. Tymczasem czas leci, a wizja idealnej sylwetki na wakacje coraz bardziej się oddala i staje się mniej realna. Jeśli naszym problemem jest nadwaga, to musimy ten problem jak najszybciej zdefiniować i zacząć działać. Gdy zostanie nam miesiąc na zrzucenie 10 kilogramów, to nawet jeśli zastosujemy jakąś cudowna dietę, która sprawi, że faktycznie uda nam się zmniejszyć wagę, grozi nam efekt jo-jo oraz różnego rodzaju problemy zdrowotne.

podobny temat:  Obozy kondycyjne, co dają? czego spodziewać się na obozach kondycyjnych?

Odrobina słodyczy nikomu jeszcze nie zaszkodziła

Silna wolna to coś, co odgrywa ogromną rolę w odchudzaniu. Niestety im częściej ulegamy słabościom, tym trudniej wytrwać w swoich postanowieniach i w końcu porzucamy marzenia o kupnie ubrań o dwa rozmiary mniejszych. Teoretycznie, jeśli zdarzy nam się raz zjeść coś słodkiego np. kostkę czekolady lub kawałek domowego ciasta, to faktycznie, nic złego nie powinno się stać. Jednak każde tego typu „potknięcie” powoduje, że przy kolejnej okazji trudniej nam się powstrzymać przed zjedzeniem czegoś, czego nie powinniśmy. Jeśli konsekwentnie będziemy unikać słodyczy, to organizm się od nich odzwyczai i po jakimś czasie przestanie się ich domagać. Trzeba po prostu przetrwać ten najgorszy czas.

Dziewczyna jedząca pączka

Skoro dużo się ruszam, to mogę jeść co chcę

Oczywiście aktywność fizyczna odgrywa bardzo dużą rolę w utrzymaniu odpowiedniej figury oraz odchudzaniu, jednak dietetycy zwracają uwagę, że zbilansowana dieta to aż 70 % sukcesu. Bez odpowiedniej diety nie mamy szans na zbudowanie tkanki mięśniowej. Właściwy sposób odżywiania pomoże nam również przyśpieszyć metabolizm oraz poprawić wydolność organizmu. Jedząc zdrowe produkty, bogate w błonnik, witaminy i minerały możemy nie tylko wpłynąć na obwód swojej talii oraz bioder, ale także na stan swojej cery, włosów i paznokci. Bardzo często w parze z nadwaga idą problemy skórne, takie jak trądzik oraz inne niedoskonałości, a najlepszym lekarstwem na to jest właśnie zdrowa dieta.

podobny temat:  Dla kogo gorset pod sukienkę w formie body? Kiedy warto wybrać body wyszczuplające?

W nagrodę zjem coś niezdrowego

Dobrą motywacją do dalszych starań są dla nas nagrody, jednak nie każdy sposób nagradzania się jest właściwy. Niektórzy obiecują sobie, że jeśli uda im się wytrwać jakiś czas w postanowieniach dotyczących diety oraz ćwiczeń, to potem zjedzą w nagrodę coś, czego musieli sobie odmówić, np. dużą ilość słodyczy lub niezdrowe danie typu fast-food. Tak jak w przypadku okazjonalnego zjedzenia kostki czekolady czy kawałka ciasta, być może jeden kebab nie zaprzepaści naszych starań, ale na pewno sprawi, że trudniej będzie nam kontynuować dietę. Jeśli chcemy w jakiś sposób nagrodzić się za poniesione trudny, to możemy zrobić to kupując sobie wymarzoną parę jeansów lub sukienkę.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *